Historie Palírny

Napsal Jaroslav Kutílek ml.. Sekce Historie Palírny

Výroba ovocných destilátů začala v českých zemích ve 14. století v Kutné Hoře první vinopalnou a v moravských zemích se traduje od 15. století. V českých zemích se pálilo především z vína špatné kvality nebo vína svařeného - odtud název "vinopalna". Na Moravě ve výše položených krajích nejvíce na Uherskohradišťsku. Obliba ovocných destilátů stále rostla, a tak bylo v Čechách a na Moravě v 19. století na 243 palíren. Do roku 1918 byla tato výroba do 50 litrů bez spotřební daně.

Historie Pivovaru

Napsal Jaroslav Kutílek ml.. Sekce Historie pivovaru

Od 1.10.2010 jsme zahájili provoz pivovaru. Vaříme nefiltrované kvasnicové pivo, které je vyráběno výhradně z českých surovin. Pivo je vařeno ve spádové varně 5hl speciálně upravené pro tento typ výroby – jediný typ varny v České republice. Pivo není pasterované, ani nijak stabilizované a při výrobním procesu nejsou používány žádné chemické prostředky. Vařena jsou piva světlá, tmavá a polotmavá od 11° do 17°. V letních měsících je také otevřen stánek pro občerstvení turistů a cyklistů, protože se pivovar nachází přímo na cyklistické stezce.

Zatím největším úspěchem je ocenění Zlatá pivní pečeť, kterou získalo naše polotmavé pivo 13°.

Stánkový prodej

Stánek uzavřen

Stánek je uzavřen. Otevření stánku a opětovné točení piva plánujeme na květen 2021. Prodej piva v PET a KEG je stále možný.

Kontakt

  • Žlebské Chvalovice 88

    538 43 Třemošnice

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • 737 337 555